Internet a pieniądze

Od kilkunastu lat widzimy bardzo szybki rozwój internetu. Z roku na rok coraz większa liczba ludzi ma dostęp do internetu, każdego dnia powstają dziesiątki nowych stron internetowych, tysiące artykułów i miliony jak nie miliardy postów w serwisach społecznościowych.

Wszyscy dobrze wiemy gdzie jest masa ludzi tam pojawiają się pieniądze. W chwili gdy są pieniądze znajdą się ludzie którzy będą chcieli po nie sięgnąć. Jeśli spojrzymy na metody zarobku w sieci możemy dojść do wniosku który jest jak najbardziej prawdziwy że w internecie może zarobić niemal każda osoba począwszy od youtuberów poprzez influencerów na kucharzach i podróżnikach kończąc. Uzyskanie jakiejkolwiek gotówki nie jest oczywiście sprawą prostą i wymaga od nas niemałego zaangażowania i wiedzy.

Najważniejsze to być znanym i w choć minimalnym stopniu popularnym.

 

Mam minimalną popularność co dalej ?

Jeśli już mamy swój kanał na youtubie/ lub stronę internetową którą odwiedza coraz to więcej ludzi możemy zacząć się interesować umieszczeniem reklam na swoim kontencie. Dla małych twórców pozyskanie dedykowanego sponsora jest niemal niemożliwe, lecz w tym wypadku z pomocą przychodzi nam google z swoim “google adsense”.Dzięki temu programowi jesteśmy w kilka kliknięć myszką uruchomić swoje konto i rozpocząć generowanie pierwszych pieniędzy które w przyszłości powędrują na nasze konto. Co dalej? Powinniśmy się skupić na zwiększaniu zasięgu naszej strony. Osoby początkujące bez wiedzy i doświadczenia mogą się poczuć w tej kwesti jak małe dziecko. Nic w tym dziwnego zawiłości reklamy w internecie są ogromne lecz z pomocą może przyjść nam literatura.

Książki – marketing internetowy

 

  • Digital Marketing All-in-One for Dummies – Stephanie Diamond

Książka opisuje 8 kanałów dzięki którymi możemy zwiększać popularność swojego serwisu/kanału. Dodatkowo opisane są w niej podstawowe pojęcia dzięki czemu sięgając po inne pozycje będziemy dużo więcej rozumieć.

  • Niech Cię widzą w sieci! Blog lub serwis branżowy od podstaw – Grzegorz Miłkowski

Warta uwagi pozycja dla osób które prowadzą bloga – autor wyjaśnia w przejrzysty sposób podstawowe sprawy takie jak wybór domeny i hostingu, SEO oraz pojawiają się porady na temat sposobu redakcji i częstotliwości nowych wpisów

  • Zaufanie, czyli waluta przyszłości – Michał Szafrański

Pozycja dla osób które są bardziej otwarte na swoją społeczność. Autor kładzie duży nacisk na dobry kontakt z grupą docelową, dzięki któremu można budować z nią zaufanie za pomocą transparentności i szczerość dzięki czemu zyskujemy dużo większe zaangażowanie swojej społeczności co w przyszłości być może będzie można przełożyć na gotówkę.

 

Oczywiście to nie wszystkie książki warte uwagi lecz na dobry początek na pewno wystarczą. Osoby bliżej zainteresowane tematem jeśli tylko będą chciały to na półkach księgarni i bibliotek znajdą kolejne pozycje które pozwolą poszerzyć wiedzę.